BEROUN – Správa železnic dnes slavnostně otevřela zrekonstruovanou nádražní budovu v Berouně.

Stavbaři provedli celkovou obnovu tří vzájemně propojených objektů, a to odjezdové haly, administrativní budovy a provozních prostor. Ve veřejně přístupné části objektu došlo ke změně dispozic, což umožnilo rozšíření počtu komerčních jednotek. Cestující ocení také celkové zlepšení prostředí nebo moderní informační systém.

Práce v Berouně navázaly na předchozí modernizaci kolejí, nástupišť a podchodu. „Přínosem pro cestující bylo i vybudování výtahů, které zajistily bezbariérový přístup až k vlakům. V přednádražním prostoru navíc slouží veřejnosti moderní autobusový terminál. Teď ho doplňuje také obnovená nádražní budova,“ říká ministr dopravy Martin Kupka.

Modernizací prošly prostory pro cestující i zázemí stávajících provozů. Práce zahrnovaly novou fasádu a její zateplení, výměnu oken a dveří, úpravu povrchů podlah, stěn a stropů a také celkovou opravu střechy. V celém komplexu budov se osadil nový systém chlazení a výměny vzduchu.

Cílem modernizace bylo oživení celého objektu a zvýšení cestovního komfortu. „V odjezdové hale došlo k větším dispozičním změnám, díky tomu zde přibyly další obchodní jednotky. Výsledkem rekonstrukce je také rozšíření informačního a kamerového systému,“ popisuje generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda.

Celkové náklady stavby dosahují 391 304 326 korun. Zhotovitelem prací byla BAK stavební společnost.

Projekt Rekonstrukce výpravní budovy v žst. Beroun je navržen ke spolufinancování Evropskou unií z Nástroje pro oživení a odolnost (Recovery and Resilience Facility – RRF) v rámci Národního plánu obnovy. Celková výše způsobilých nákladů projektu je 246 873 865 korun.

Mohlo by se vám také líbit

Více od autora

+ There are no comments

Add yours