PŘÍBRAM – Město Příbram se preventivními programy snaží zvýšit bezpečnost chodců. V tomto týdnu strážníci městské policie u základních škol rozdávají reflexní prvky.

Vidět a být viděn – to je základní pravidlo bezpečného provozu, které v podzimním období se zkracujícími se dny získává na důležitosti. Strážníci Městské policie Příbram pořádají v průběhu roku preventivní programy ve školách a školkách, při kterých dětem přibližují možná rizika. Mezi ta patří také doprava a bezpečnost chodců. V tomto týdnu strážníci před základními školami s dětmi hovoří o nutnosti používání reflexních prvků, které jim zároveň rozdávají.

„Dnes jsem se mohl zúčastnit rozdávání reflexních prvků. Díky této činnosti jsem se ubezpečil, že většina školních dětí už od nejnižších ročníků ví, jak je důležité tyto prvky nosit. Rád bych touto cestou apeloval na chodce i řidiče, buďte v provozu pozorní a ohleduplní, aby nebylo na území města v podzimním a zimním období řešeno tolik nehod s chodci, jako tomu bylo v loňském roce. Zdraví máme všichni jenom jedno,“ říká starosta Jan Konvalinka.

Dodejme, že v rámci prevence probíhají nejen zmíněné besedy se školáky, ale v ranních hodinách jsou na frekventovaných přechodech u škol přítomni strážníci Městské policie Příbram.

Mohlo by se vám také líbit

Více od autora

+ There are no comments

Add yours