PŘÍBRAM – Bleší trhy pořádané městem Příbram si našly své příznivce, další se budou konat v sobotu 1. června na náměstí T. G. Masaryka. Souběžně budou probíhat i farmářské trhy na Dvořákově nábřeží.

Mezi trhy pořádané městem od loňského roku patří také bleší trhy, které získávají na oblibě jak u prodejců, tak i kupujících. Na trzích je možné za pár korun získat skutečné „poklady“ nebo se naopak zbavit předmětů, které doma již nepotřebujeme. Další bleší trhy se konají v sobotu 1. června od 9.00 do 13.00 na náměstí T. G. Masaryka.

Jsem rád, že tento druh trhů v našem městě našel své místo, a že se zvyšuje zájem jak na straně prodávajících, tak i na straně kupujících. Těším se na další setkání u improvizovaných prodejních míst,“ říká starosta Jan Konvalinka.

Systém prodeje zůstává nezměněn. Prodejci si zajistí své prodejní místo, ze kterého uhradí poplatek ve výši 20 Kč/m2 prodejní plochy. Prodávat mohou soukromé osoby bez nutnosti se předem hlásit a zboží k prodeji si mohou připravovat již hodinu před začátkem samotných trhů. Jak již bylo uvedeno, typickým sortimentem trhů jsou předměty, které majitelům již neslouží, a chtějí je „poslat“ dál. Mezi předměty, které se na těchto trzích prodávat nesmějí patří zbraně, potraviny, alkohol, léky, tabák.

V sobotu 1. června je možné na Dvořákově nábřeží navštívit také farmářské trhy, které se konají pravidelně první a třetí sobotu v měsíci. Farmářské trhy probíhají v čase od 8.00 do 12.00 a s ohledem na dochozí vzdálenost není problém projít souběžně jak farmářské, tak i bleší trhy.

Třetí bleší trhy jsou naplánovány na sobotu 7. září.

Mohlo by se vám také líbit

Více od autora

+ There are no comments

Add yours