PŘÍBRAM – Desátý ročník Krajské soutěže HZS Středočeského kraje v disciplínách TFA se uskuteční ve čtvrtek 16. května přímo v historickém centru Příbrami.

Na začátek si vysvětleme, co znamená zkratka TFA a o jakou soutěž vlastně jde. Zkratka TFA jsou první písmena slov Toughest Firefighter Alive, která v překladu znamenají „nejtvrdší hasič přežije“. Jednotlivé disciplíny, které každý závodník postupně plní, jsou simulací zásahové činnosti v plné výzbroji, navíc s izolačním dýchacím přístrojem jako zátěží.

„O velmi nadstandardní spolupráci s HZS v našem městě jsem hovořil již několikrát. Právě z tohoto důvodu jsem velmi rád, že nyní máme možnost v Příbrami hostit soutěž, při které se diváci budou moci přesvědčit, jak náročnou práci hasiči vykonávají. Soutěž se bude konat ve čtvrtek 16. května od 10.00 na náměstí T. G. Masaryka s následným zdoláním Svatohorských schodů,“ říká starosta Jan Konvalinka.

Mítinku se zúčastní reprezentanti všech devíti územních odborů HZS Středočeského kraje ve třech věkových kategoriích a další přihlášení profesionální hasiči z jiných krajů nebo i podnikových sborů. První tři úkoly budou soutěžící plnit na stanovištích na náměstí T. G. Masaryka, pak je čeká závěrečný více než půlkilometrový výběh do Svatohorských schodů s převýšením 80 metrů s cílem před bazilikou Nanebevzetí Panny Marie.

První hasič divácky velice atraktivního závodu se na start postaví po krátkém slavnostním zahájení soutěže kolem desáté hodiny, vyhlášení výsledků s předáním cen je plánováno na 15. hodinu.

Jak bylo uvedeno, soutěžící čekají čtyři soutěžní úkoly:

– práce s hadicemi,

– silová disciplína,

– výstup do věže postavené na náměstí T. G. Masaryka,

– vytrvalostní běh do Svatohorských schodů.

Mohlo by se vám také líbit

Více od autora

+ There are no comments

Add yours