Na podzim se uskutečnil šestý ročník Olympiády pro seniory, kterou se příbramští senioři vydali strávit v Nesuchyni u Rakovníka.

Olympiáda pro seniory je sportovně relaxační víkend, jehož cílem je zvýšení úrovně pohybových aktivit. Ty jsou totiž jedním z nejdůležitějších kroků pro zachování fyzického i mentálního zdraví a kvality života seniorů. Olympiáda slouží k vytváření a podpoře komunity aktivních seniorů a budování pozitivní atmosféry pro navazování vzájemných kontaktů. Pobyt v pěkném přírodním prostředí je zaměřený na aktivační činnosti sportovní, rehabilitační a kulturní. 

Program byl rozdělen do několika částí. Pátek začal návštěvou Koněpruských jeskyň a pak následoval přesun do místa konání letošní olympiády. Po krásné prohlídce následovala společná večeře. Následně došlo k rozdělení do týmů na soutěžní klání na druhý den. Po informační schůzce se v dalších hodinách uskutečnil turnaj v bowlingu. 

Počasí se nám po pátečních přeháňkách naštěstí umoudřilo, a tak v sobotu dopoledne po zahajovacím ceremoniálu čekalo na aktivní seniory sportovní zápolení ve znamení pěti „olympijských“ disciplín – vědomostní soutěž, střílení z luku, opičí dráha, rybolov a kroket. Poté závodníci a závodnice absolvovali štafetový běh družstev. Odpoledne se každý z pěti týmů vydal na tzv. šipkovanou a plnil zadané úkoly. Závěrečný večerní ceremoniál s předáním diplomů a medailí ukončil další ročník olympiády. Neděle se nesla ve znamení lehké ranní rozcvičky a odjezdu domů. 

Mohlo by se vám také líbit

Více od autora

+ There are no comments

Add yours