PŘÍBRAM – Příbramská náměstí již zdobí vánoční stromy a v neděli 3. prosince nás čeká zahájení adventu. Do Vánoc jsou připravena tři adventní setkání a překvapení o zlaté neděli, která letos vychází přímo na Štědrý den. V neděli 3. prosince navíc může veřejnost využívat po celý den MHD zdarma.

Náměstí T. G. Masaryka se v neděli 3. prosince opět stane místem, kde bude zahájen příbramský advent. Ačkoliv k rozsvícení vánočního stromu dojde až v podvečerních hodinách, program je připraven na celé odpoledne. Od 14.00 budou na náměstí probíhat vánoční trhy, které budou zpestřeny vánoční řemeslnou vesničkou a chybět nebude ani pódiový program. Další aktivity na tento den chystá Knihovna Jana Drdy nebo například spolek Eduarts.

„Letošní adventní čas jsme pojali trochu jinak než v předešlých letech. Letos je důraz kladen především na lokální umělce všech věkových skupin a věříme, že když z pódia uslyšíte známé hlasy a uvidíte vystupovat známé tváře, dodá to tu správnou sváteční atmosféru,“ říká k programovému výběru Městského kulturního centra starosta Jan Konvalinka.

Kromě zmíněných trhů a řemeslné vesničky nás přímo na náměstí T. G. Masaryka při zahájení adventu čeká také program. Jako první bude v čase od 15.15 vystupovat s koledami pěvecký sbor Canzonetta. V 16.15 přijde na řadu vánoční pohádka Setkání před Betlémem, se kterou přijede v Příbrami známý Vít Marčík. Poté nás čeká nejvíce očekávaný okamžik – rozsvícení vánočního stromu. K tomuto kroku se začne schylovat v 17.00. Jako první si poslechneme tradičně vánoční poselství, společně zapálíme první svíčku na adventním věnci a pak přijde onen okamžik – příbramský vánoční strom na náměstí T. G. Masaryka bude rozsvícen.

Rozsvícením vánočního stromu program nekončí, následovat bude v 17.30 vystoupení dětského pěveckého sboru Jiráskáček a v 18.30 ho vystřídá Ginevra.

Program bude přichystán i na další adventní zastavení. Při bronzové neděli 10. prosince se sejdeme na náměstí J. A. Alise. Program stříbrné neděle 17. prosince bude přichystán na náměstí 17. listopadu. Zlatá neděle v letošním roce připadá přímo na Štědrý den a Městské kulturní centrum místo na tento den připravilo překvapení. „O letošní zlaté neděli nebudeme připravovat program, ale v čase od 10 do 13 hodin budete moci v ulicích města spatřit vánočně ozdobený kočár s pastýřem,“ dodává Vlasta Ševr.

Připomeňme, že při zahájení adventu v neděli 3. prosince bude po celý den jezdit MHD zdarma.

Mohlo by se vám také líbit

Více od autora

+ There are no comments

Add yours