PŘÍBRAM –Provozovatel Wake Parku společnost Wake Pb, s.r.o. zastoupená Václavem Procházkou a Martinem Karlem začala realizaci a výstavbu vleků pro provozování vodního lyžování a wakeboardingu.

Jedná se o novou atrakci, která bude provozována na vodní hladině Nového rybníka a rozšíří tím možnosti sportovního a zábavního vyžití v areálu. Návštěvníky areálu tento provoz nijak výrazně neomezí. Vlek se bude nacházet na protější straně od písečné pláže. Dodrženy budou veškeré bezpečnostní zóny pro plavce v podobě rozmístěných bojí na hladině. Výstavbou nebude nijak výrazně narušen vzhled areálu.

Wakeboarding je velmi mladý a dynamicky se rozvíjející sport. Můžou je provozovat děti od věku pěti let až po starší generace. Na vodní hladině je možné zkoušet různé triky a styly jízdy. Pro zkušenější jezdce budou na trase instalovány překážky. „Jedná se o zábavnou formu sportu, která nemá žádná omezení,“ říká provozovatel Wake Parku, pan Martin Karl.

V tuto chvíli probíhají přípravné práce pro technické zázemí a vlek samotný. Provozovatel má také v přípravě nové webové stránky www.wakepb.cz, kde bude možné vývoj stavby sledovat.

V blízkém okolí, žádná taková atrakce není, a proto se na ni velice těšíme, a doufáme, že tím potěšíme nejen nadšence vodních sportů,“ říká Jan Slaba, ředitel Sportovního zařízení města Příbram.

Mohlo by se vám také líbit

Více od autora

+ There are no comments

Add yours