PŘÍBRAM – Rada města na svém posledním jednání jmenovala novou ředitelku galerie, kterou se po výběrovém řízení stává paní Magda Danel.

Do výběrového řízení na vedoucí pozici příspěvkové organizace Galerie Františka Drtikola se přihlásilo šest uchazečů, přičemž jeden odstoupil. Samotným výběrovým řízením, které se skládalo z několika částí, prošlo pět uchazečů. Při výběrovém řízení město spolupracovalo s osvědčenou personální agenturou Psych-Inform, s. r. o., a řediteli galerií, kteří byli také členy výběrové komise.

Z pěti posuzovaných kandidátů výběrová komise jednoznačně vybrala paní Magdu Danel, kterou zároveň doporučila i zmíněná personální agentura. Paní Danel prokázala nejvyšší kvality a zkušenosti na obsazované místo. Již od začátku výběrového řízení komise pracovala s informací, že paní Danel byla v roce 2019 odvolána z vedoucí pozice jedné z pražských galerií,“ říká k výběru místostarosta Miroslav Peterka a dodává, že zkušenosti v kulturní sféře i přes nedosažení požadovaného vzdělání budou pro galerii jistě přínosem.

Rada města jmenovala Magdu Danel na doporučení výběrové komise. Do své funkce nová ředitelka galerie nastoupí od 1. ledna 2024.

Mohlo by se vám také líbit

Více od autora

+ There are no comments

Add yours