ROŽMITÁLSKO – Stavba nové klubovny skautů Na Dědku u Vacíkova zdárně pokračuje. Už stojí velká část nosného systému. Dřevěné panely stěn jsou vyrobeny z českého smrkového dřeva, které má mnoho výhod jako nízkou hmotnost, vzduchotěsnost i požární odolnost.

Čeká nás ještě cesta plná překážek. Stále nás můžete podpořit na: https://www.darujme.cz/projekt/1202008

Cesta ke stavbě nové hájovny po tom co v roce 2019 vyhořela nebyla však vůbec jednoduchá. K rozsáhlému požáru hájovny na Dědku u Vacíkova, ve které se konali skautské tábory, došlo ve čtvrtek 4. července 2019. Požár byl tak rozsáhlý, že jej hasilo sedm hasičských jednotek, a byl vyhlášen II. stupeň požárního poplachu. Do boje s požárem hájovny a části lesa se zapojili i hasiči z Jihočeského a Plzeňského kraje.

Skauti se však nevzadli a založili hned po požáru sbírku na její obnovu. Projektová příprava pro účely stavebního provedení byla vytvářena od dubna 2021 do července 2022. Na základě dokumentace bylo obdrženo stavební povolení 5.10.2022. Skauti byli několikráte neúspěšný v žádostech o finanční podporu na obnovu základny, až ke konci roku 2022 se jim povedlo v rámci dotačního titulu Rozvoje materiálně technické základny mimoškolních aktivit dětí a mládeže dostat příslib finanční podpory od MŠMT. Podmínkou dotace bylo, že dodavatel musí být vytendrovaný. Vytendrovaná cena je však vyšší, než byly jejich finanční možnosti a tak začali pracovat na tom, kde na stavbě ušetřit. Paralelně s tím jednali i s ministerstvem školství a mládeže ČR ohledně administrativy dotace, a dále získali dodatečnou podporou od ústředí Junáka a zejména od Skautské nadace Jaroslava Foglara, která podpořila finančně přípravu projektu.

Stavba by podle plánů měla být hotová do konce roku 2024.

Mohlo by se vám také líbit

Více od autora

+ There are no comments

Add yours