STŘEDOČESKÝ KRAJ – Až do 16. února 2024 mohou lidé udělit svůj hlas osobnostem nominovaným na Cenu hejtmanky za rok 2023. Rozhodnou tak o vítězi v kategorii Cena veřejnosti. V tematických kategoriích vítěze vybírá odborná porota. Hlasování je spuštěno na webu Středočeského kraje. V aktuálním ročníku ocenění se sešlo 64 nominací.

Z Příbramska jsou nominováni:

Paní Albína Dědičík Houšková je dlouholetou úspěšnou ředitelkou proslulého Hudebního festivalu Antonína Dvořáka v Příbrami. Díky němu se úspěšně daří rozšiřovat kulturu a zejména pak klasickou hudbu i do odlehlejších a menších sídel Příbramska. Nedílnou součástí festivalu je také zapojování mládeže do programu festivalu, především pak žáků ZUŠ. Paní ředitelka navíc iniciuje i nové autorské počiny, neboť součástí festivalu je i kompoziční soutěž.

Paní Marcela Dušková je starostkou obce Podlesí. Svým přístupem dokázala stmelit většinu obyvatel. Modernizuje obec stavbami, které jsou prospěšné pro všechny občany a významně podporuje místní seniory a rodiny s dětmi. Akce v Podlesí jsou vyhlášené běžně se jich účastní i několik stovek návštěvníků z přilehlých obcí. „Neznám aktivnější a vstřícnější starostku. Je příkladem pro všechny,“ píše se v nominaci od místních spoluobčanů.

Pan Ivan Janeček je novým starostou Sedlčan. Od svého nástupu do funkce v roce 2022 posunul město o velký kus dopředu, jak v rámci obecné, tak i profesionální. Zapojuje občany do aktuálního řešení situací, aktivně a zodpovědně řeší podněty občanů a v neposlední řadě se snaží zvelebovat místní život občanům, ale i podnikatelům.

Paní Lucie Oplíštilová se věnuje opuštěným psům a někdy i jiným zvířatům. Jako správce psího útulku v Dobříši je vždy ochotna pomoci zvířatům v nouzi. Vždy přijede odchytit volně pobíhající (i agresivní) psy a svou prací pomáhá nejen opuštěným zvířatům, ale i lidem ve městě, kterým se pak tady lépe žije, píše se v nominaci

Paní Jaroslava Špačková stála u zrodu folklórního tanečního souboru Kamýček, který začal působit v roce 1996 v Kamýku nad Vltavou. Od roku 2003 je jeho vedoucí, připravuje choreografie a organizuje akce, jež se staly již tradicí. Souborem Kamýček prošly lépe řečeno „se protančily“ už dvě generace dětí.

Jsem ráda, že opět můžeme představit výjimečné osobnosti, které jsou spjaté se Středočeským krajem. Letošní ročník je plný ´velkých´ jmen a osobností. Nominováni byli například úspěšní vědci, lidé, kteří se celoživotně věnují vzdělávání druhých, sportovci, podnikatelé i lidé, kteří zasvětili své životy kultuře a rozdávají tak radost ostatním. Vážím si i nominací pracovníků veřejného sektoru, kteří odvádějí spoustu práce pro celou společnost, a to i daleko nad rámec své pracovní doby a svých povinností. Není jednoduché určit vítěze jednotlivých kategorií, protože ocenění by si zasloužil každý. Děkuji všem za jejich aktivity a věřím, že se nominovaní a jejich životní příběhy mohou stát inspirací pro druhé. A děkuji také každému, kdo nominaci podal,“ uvedla hejtmanka Petra Pecková.

Cena hejtmanky je oceněním, které se uděluje vybraným osobnostem spjatým se Středočeským krajem. V regionu se buď narodily, žijí zde, nebo je s krajem spojené jejich působení, dílo nebo činnost. Lze je udělit i in memoriam. Cena hejtmanky je udělována v kategoriích hrdinský čin a společenská odpovědnost, kultura, sport, vzdělávání, věda a výzkum, pracovník veřejného sektoru, podnikatel/ka a Cena veřejnosti. Zatímco v případě jednotlivých kategorií o výběru oceněného rozhoduje na základě nominací hodnotící komise, o vítězi v kategorii Cena veřejnosti rozhodují lidé prostřednictvím hlasování na webu kraje. Formulář nabízí abecední seznam nominovaných s medailonky, které shrnují důvod jejich nominace. Po zadání vlastní e-mailové adresy může každý vybrat svého favorita a odeslat mu svůj hlas. Z každé e-mailové adresy se smí hlasovat pouze jednou v průběhu celého hlasování. Hlasování bude ukončeno 16. února 2024.

Mohlo by se vám také líbit

Více od autora

+ There are no comments

Add yours