BRDY – Již osm let mají na starosti policisté z obvodního oddělení Příbram venkov i středočeskou část Chráněné krajinné oblasti Brdy. V roce 2023 zde udělili stovky pokut. Jelikož se jedná o část Brd s rozlohou kolem 175 kilometrů čtverečních často s nepřístupným terénem, využívají policisté i speciální techniku, jako jsou terénní vozidla, čtyřkolky a drony.

V loňském roce hlídky udělily 413 pokut za porušení režimu vjezdu do chráněné oblasti (v roce 2022 – 363 případů) a zaznamenaly 96 případů neoprávněného parkování (v roce 2022 – 261 případů). Nejvíce blokových pokut rozdaly během měsíce června a září. Někteří občané nevědí, že i kdy se u lesa nenachází zákazová dopravní značka, nemohou dle zákona o lesích do něj vjíždět, ani v něm motorovými vozidly stát.

Vloni policisté neřešili ani jeden případ táboření s rozdělaným ohněm. Co se týká táboření v CHKO, tzv. pod širákem osoby spát mohou, jde o nocování bez přístřešku, a samozřejmě nesmí rozdělávat oheň, jinak jim hrozí až patnácti tisícová pokuta. Příslušníci policie v chráněné oblasti loni ale řešili dva případy trestných činů, šlo o pytláctví a krádež nafty z pracovního stroje. Desetkrát hlídka vyjížděla k prověření nálezu munice s následným přivoláním pyrotechnika.

Mohlo by se vám také líbit

Více od autora

+ There are no comments

Add yours