OBECNICE – Vojenské lesy a statky budou ve svém infocentru v Obecnici na Příbramsku pořádat tvůrčí dílny pro veřejnost. První akce se koná 27. ledna od 13 hodin, kde si zájemci vyrobí krmítka pro ptáky.

Uprostřed brdských lesů se uskuteční první naučně-rukodělné odpoledne, které bude tentokrát věnované opeřeným obyvatelům zimní krajiny. Účastníci akce dostanou možnost vyrobit si jednoduchá krmítka pro ptáky. Debatovat se bude o druzích ptáků, kteří se v zimní brdské krajině vyskytují, dále o tom, jak mohou opeřencům lidé přilepšit, aby přečkali zimní měsíce. 

Akce se uskuteční v sobotu 27. ledna od 13.00 hodin v Informačním centru Vojenských lesů a statků ČR v Obecnici. „Na naučně – rukodělné dílny může přijít kdokoliv, vítány jsou především rodiny s dětmi. Sebou si stačí vzít chuť pro brdskou přírodu něco udělat, materiál pro vlastní tvoření bude zajištěn,“ řekla Lucie Lenghartová, lesní pedagožka lesnické divize VLS Hořovice, která ve středních Brdech hospodaří. Víkendovým odpolednem věnovaným ptactvu v zimě chtějí Vojenské lesy odstartovat sérii tvořivých dílen v infocentru v Obecnici. „Rádi bychom zde pořádaly obdobné akce několikrát ročně. Měly by být věnovány různým tématům spojeným s brdskou přírodou a sobotní akcí si chceme také otestovat zájem veřejnosti,“ uvedl ředitel brdské lesnické divize VLS David Novotný.

V březnu pak podle jeho slov chtějí lesníci VLS opět spustit večerní sérii vycházek do brdských lesů za sovami. Ty měly premiéru v loňském roce a těšily se mimořádnému zájmu veřejnosti. Brdské Informační středisko VLS najdou lidé přímo v centru obce Obecnice v budově prvorepublikové lesní správy státního podniku (Obecnice č. 274). Účast na akci je zdarma. 

Mohlo by se vám také líbit

Více od autora

+ There are no comments

Add yours