PŘÍBRAM – Sobotní dětské náborové závody v rybolovné technice přilákaly do Příbrami celkem 52 závodníků nejen ze Středočeského kraje. Závodníky z Frýdlantu nebo Pelhřimova velká dojezdová vzdálenost do Příbrami neodradila, a tak svými počty doplnily nabité závodní pole.

„Pořadatel akce Petr Poláček seznámil závodníky s pravidly a jednotlivými disciplínami. Soutěžilo se v disciplínách arenberg a skish zátěž. Závodníci byli rozděleni celkem do 5 skupin. Atmosféra samotných závodů probíhala v přátelském, avšak soutěživém duchu. Během celého dne bylo pro všechny účastníky zajištěno občerstvení ve formě párků, sušenek, limonád nebo kávy“, uvedl za příbramské rybáře Jindřich Kabeláč.

Umístění na závodech bylo následující:

Letošní ročník byl obohacen o kategorii „ZAČÁTEČNÍCI“, která nás překvapila svými výsledky. Vítězem se stal Chodora Pavel (Zdíkov), na druhém místě byla Huttrová Amálie (Rožmitál pod Třemšínem) a třetí místo obsadila Hadová Viktorie(Zdíkov).
V kategorii „mladší žáci 2012 a mladší“ vyhrál Kříž Kryštov (Pelhřimov), druhé místo obsadil Kůrka Luděk (Pelhřimov), na třetím místě skončil Hlaváč Marek (Mladá Boleslav).
V Kategorii „žáci 2009-2011“ vyhrál Boroš Adam (Vimperk), na druhém místě byl Šimek Martin (Zdíkov) a třetí se umístil Trázník Dan (Příbram).
V kategorii „žákyně 2009-2011“ řádil tým z Frýdlantu. Na prvním místě Průšová Markéta, druhé místo obsadila Čabanová Eva a na třetím místě skončila Modráčková Barbora (závodnice Frýdlant).
V kategorii „junioři 2006-2008“ jsme mohli vidět velice zkušené závodníky a závodnice. První místo Čížek Michal (Příbram), druhé místo Farský Jaromír(Frýdlant), třetí místo Klapsiová Tereza (Stachy).
Bonusovou kategorii byla soutěž týmů. Hodnotily se výsledky čtyř nejlepších závodníků / závodnic napříč všemi kategoriemi. Celkovým vítězem se stala Příbram (1081 bodů), druhé místo obsadil Frýdlant (970 bodů) a na třetím místě se umístil tým z Pelhřimova (935 bodů).

Vyhlášení výsledků se zhostil starosta města Příbram Jan Konvalinka společně s vedoucím odboru mládeže ČRS Středočeského územního svazu Jiřím Eichlerem. Oba pánové poděkovali všem účastníkům a pořadatelům akce a následně předali ceny jednotlivým vítězům.

V rámci vyhlašovacího ceremoniálu předal Jiří Eichler ocenění skokana roku rybářskému kroužku „LIPÁNCI“. Toto ocenění uděluje odbor mládeže ČRS SÚS za celoroční práci dětí a vedoucích rybářských kroužků. Velice si tohoto ocenění vážíme a budeme se to všem snažit vrátit formou dětské radosti a spokojenosti nejen u vody. V neposlední řadě děkujeme všem sponzorům závodů, kterými byli ČRS Středočeský územní svaz, Infinity Baits, FishCom, Český partikl a Rybářské potřeby u Plavala“, zakončil Jindřich Kabeláč.

Foto : Jindřich Kabeláč, ČRS z.s. MO Příbram a Aleš Haluska ČRS z.s. Rožmitál

Mohlo by se vám také líbit

Více od autora

+ There are no comments

Add yours