STŘEDOČESKÝ KRAJ – Více než 10 milionů korun poslouží několika krajským školám a školským zařízením na opravy nebo výměnu stávajícího zařízení, které už nevyhovuje současným potřebám. Poskytnutí financí z krajského rozpočtu dnes schválili radní.

„ Středočeský kraj má v rozpočtu na letošní rok celkem 62 milionů korun určených na velké opravy či havárie ve školách a školských zařízeních. My jsme dnes na radě rozhodovali o částce zhruba 10 milionů korun,“ vysvětlil radní pro oblast vzdělávání a sportu Milan Vácha.

Rada projednala žádosti pěti subjektů. Dvě se týkaly poskytnutí peněz na opravu sociálních zařízení ve škole, Dětský domov Solenice potřebuje opravit sprchové kouty. Další finance získá Gymnázium Mnichovo Hradiště, které chystá kompletní obnovu vybavení učeben a společných prostor, a Základní škola v Mnichově Hradišti, která potřebuje nové vybavení do tří učeben.

Radní dnes také vyslovili souhlas s vyhlášením veřejné zakázky na pořízení nového vybavení do chemické laboratoře pro SOŠ a SOU Jílové u Prahy. Součástí předmětu plnění budou i drobné stavební úpravy, demontáž a likvidace stávajícího vybavení a výměna rozvodů, jako je elektřina, voda a vzduchotechnika. Předpokládaná hodnota veřejné zakázky je zhruba 2,7 mil. Kč. Škola novou chemickou laboratoř pořídí za peníze z krajského rozpočtu určené na vytváření podmínek na zavádění inovativních metod do výuky.

Mohlo by se vám také líbit

Více od autora

+ There are no comments

Add yours