PŘÍBRAM – Město Příbram chce v letošním roce začít s celkovou obnovou infrastruktury v obci Kozičín, čímž by došlo k dokončení před lety spuštěného projektu Čistá Litavka.

O záměru realizace celkové obnovy infrastruktury v obci Kozičín jednala v tomto týdnu opakovaně Rada města Příbram, kdy došlo k výraznému snížení předpokládané hodnoty veřejné zakázky. Původní hodnota byla stanovena na částku 185 milionů Kč bez DPH, nově se bude veřejná zakázka vypisovat s předpokládanou částkou 130 milionů Kč bez DPH.

„S ohledem na aktuální situaci na trhu jsme společně s Odborem investic a rozvoje města celou záležitost přehodnotili a předpokládanou hodnotu, na jejímž základě bude vypsána veřejná zakázka, výrazně snížili. V tomto kroku jsme podpořeni současným stavem na trhu, kdy se městům daří veřejné zakázky soutěžit pod předpokládanou hodnotou. Jako příklad mohu uvést konkrétní případ z našeho města, kdy se veřejná zakázka na rekonstrukci ulice Jana Drdy podařila vysoutěžit za nabídkovou cenu o desítky procent nižší, než byla předpokládaná hodnota. Věřím, že i v případě projektu na celkovou obnovu infrastruktury v Kozičíně bude situace obdobná,“ říká starosta Jan Konvalinka.

Na projekt obnovy infrastruktury v Kozičíně má město zažádáno o dotaci a počítat je možné také s několikamilionovou úhradou od Svazku obcí pro vodovody a kanalizace, který v rámci výkopových prací bude měnit i své rozvody.

Mohlo by se vám také líbit

Více od autora

+ There are no comments

Add yours