STŘEDOČESKÝ KRAJ – Zveme vás na putovní výstavu, která má za cíl přiblížit široké veřejnosti problematiku obchodu s ohroženými druhy živočichů a rostlin, které jsou chráněny úmluvou CITES (Convention on International Trade in Endangered Species of Wild Fauna and Flora, Úmluva o mezinárodním obchodu s volně žijícími živočichy a planě rostoucími rostlinami).

Výstava probíhá v meziposchodí 1. a 2. patra Krajského úřadu Středočeského kraje, vstup z ulice Preslova. K vidění je do 13.5.2024.

Úmluva CITES chrání více než 6 000 druhů živočichů a kolem 33 000 druhů rostlin. Podle stupně ohrožení jsou rozděleny do tří seznamů označených jako přílohy I., II. a III. V příloze I. se nachází nejpřísněji chráněné druhy přímo ohrožené vyhubením. Z volné přírody se až na výjimky vyvážet nesmějí. Do této skupiny patří lidoopi, tygři, sloni, nosorožci, mořské želvy a další. Z živočišných druhů České republiky chrání třeba orla královského nebo sokola stěhovavého.

Vaši pozornost přitáhnou působivé fotografie, na kterých profesionální fotografové zachytili krásy zvířecí a rostlinné říše. Krátký komentář ke každému druhu čtenáři představí, jakému tlaku ze strany člověka živočich či rostlina čelí. Výstavu připravila Agentura ochrany přírody a krajiny ČR.

Mohlo by se vám také líbit

Více od autora

+ There are no comments

Add yours