PŘÍBRAM – Nadcházející víkend bude v Příbrami nejen ve znamení sportu. V kulturním domě se koná Mistrovství České republiky v šipkách, ve skateparku Street fest.

Česká šipková organizace pořádá ve dnech 27. a 28. dubna 31. Mistrovství ČR v šipkách. Místem konání této akce bude příbramský kulturní dům. „V našem městě funguje hned několik šipkařských klubů, a zřejmě právě proto si pro letošní rok Česká šipkařská organizace k pořádání této soutěže vybrala Příbram. Šipky jsou dnes rozšířeným sportem, hrají se v klubech a hospodách, no a o víkendu se budeme moci podívat, jak tento sport vypadá v podání profíků,“ říká o akci starosta Jan Konvalinka.

Dodejme, že účastníci se mohou registrovat na stránkách gscore.eu až do 26. dubna. Sobotní program začíná v 9.00, nedělní pak v 10.00 s tím, že pro návštěvníky je akce volně přístupná.

Na sobotu 27. dubna připravilo Městské kulturní centrum další zajímavou akci, při které se bude prolínat sport, umění a hudba – to vše je Street fest. A kam budete při této akci zváni? V nabídce je hned několik míst – skatepark, legální graffiti stěna a Junior klub. Každé z těchto míst nabídne zajímavý program.

„Sobotní Street fest odstartuje ve 13.00 ve skateparku. Pro začínající i zkušené skateboardisty či jezdce na BMX je připravena exhibice i půjčovna vybavení. V tento den se uskuteční také turnaj trojic ve Streetballu, do kterého je možné se zaregistrovat na e-mailu: mkcpribram@pribram.eu. Od 16.00 čeká milovníky graffiti znovuotevřená a přemalovaná legální stěna, kde bude probíhat workshop. V nabídce jsou tři místa. Tím třetím je Junior klub, kde nás čekají přednášky a připraveno je promítání filmů. Vrcholem akce bude večerní koncert legendární partičky PSH ve skateparku pod širým nebem. Spolu s PSH vystoupí lokální projekt Kontrol a Dj Lynx. Akce je určena pro všechny věkové skupiny. Připraveno bude občerstvení a chill out zóna, kde si můžete nejen odpočinout, ale také vyzkoušet fingerboard, vytvořit si vlastní placku nebo jen tak ,chillovat´,“ zve na sobotní Street fest Vlastimil Ševr z Městského kulturního centra.

Vstupné se v tento den hradí pouze na přednášky v Junior klubu a večerní koncertní část ve skateparku – 250 Kč předprodej, 300 Kč na místě.

Mohlo by se vám také líbit

Více od autora

+ There are no comments

Add yours