PŘÍBRAM – Tématem třináctého ročníku Dnů architektury jsou konstrukce. V Příbrami se u této příležitosti uskuteční komentovaná prohlídka, jejímž cílem bude novostavba parkovacího domu a funkcionalistické domy v Pražské ulici.

V letošním roce v rámci Dnů architektury městský architekt pořádá ve středu 4. října prohlídku novostavby parkovacího domu, kde bude k vidění především hotová železobetonová konstrukce. Po prohlídce zmíněné novostavby se účastníci přesunou k funkcionalistickým domům v Pražské ulici.

Sraz účastníků je ve středu 4. října v 16.45 před parkovacím domem v ulici Čs. armády. Počet míst je omezen, proto je nutná rezervace na tel. 602 732 843.

Mezinárodní den architektury jako takový je oficiálně stanoven na první říjnové pondělí. V Česku a na Slovensku však neslavíme pouze jeden den, ale celý Týden architektury. Festival umožňuje široké veřejnosti nahlédnout na své okolí nevšední optikou pod vedením architektů, historiků a odborníků, kteří jim přibližují zajímavosti z jejich čtvrtě, bydliště i širšího okolí.

Mohlo by se vám také líbit

Více od autora

+ There are no comments

Add yours