PŘÍBRAM – V sobotu 28. října si připomeneme 105. výročí založení Československé republiky. Pietní akt u této příležitosti se v Příbrami uskuteční s předstihem ve středu 25. října. V tento den bude do sochy na pomníku Svobody v Arnoštových sadech umístěna časová schránka.

Pietní akt u příležitosti výročí založení Československé republiky se v Příbrami koná na dvou místech. Prvním z nich je pomník Svobody v Arnoštových sadech, druhým pak sousoší Padlým synům Březových Hor na náměstí Hynka Kličky.

V letošním roce se na zmíněných místech sejdeme s předstihem již ve středu 25. října. Pietní akt v Arnoštových sadech bude navíc doplněn ukládáním časových kapslí do zrekonstruované sochy jinocha. „V roce 2021 byla socha jinocha na pomníku v Arnoštových sadech poškozena pádem stromu při noční bouřce. Při sejmutí sochy před jejím restaurováním byla v podstavci objevena časová schránka s informacemi, že v době 2. světové války byla socha sejmuta a na místo se vrátila v roce 1946. Tuto schránku do podstavce vrátíme při středečním pietním aktu a zároveň přidáme schránku druhou, ve které budou uvedeny informace o samotné rekonstrukci sochy a dnešním chodu našeho města,“ uvádí starosta Jan Konvalinka.

Středeční pietní akt začíná v 10.00 u pomníku Svobody v Arnoštových sadech a pokračovat bude v 11.15 u sousoší Padlým synům Březových Hor na náměstí Hynka Kličky.

Mohlo by se vám také líbit

Více od autora

+ There are no comments

Add yours