ČESKO – 60 českých a slovenských studentů z 11 českých a 3 slovenských fakult, kteří zpracovali 52 soutěžních děl, se letos zúčastnilo 11. ročníku soutěže Stavby s vůní dřeva, jejímž partnerem jsou Vojenské lesy a statky. Odborná porota, veřejnost a partneři soutěže vybrali 7 vítězů, kteří si rozdělili ceny.

Studentskou soutěže Stavby s vůní dřeva každoročně vyhlašuje Nadace dřevo pro život, která ve svých projektech poukazuje na přínosy využívání dřeva pro naši společnost a životní prostředí. Cílem soutěže je motivovat studenty vyšších a vysokých odborných škol, aby ve svých školních pracích a následně ve své budoucí profesi používali dřevo.
„Máme za sebou další úspěšný ročník soutěže Stavby s vůní dřeva a mě nesmírně těší, že můžeme říct, že i letos se do soutěže studenti zapojili naplno a přihlásili nádherné projekty, výkresy a vizualizace. Dřevo, a to nejen jako stavební materiál, s námi bylo, je a bude, a proto je důležité, aby s ním i nastupující generace uměla pracovat a využívala veškerý jeho potenciál,” uvádí ředitel Nadace dřevo pro život Stanislav Polák.

Soutěž je pořádána od roku 2012, za celou dobu existence se jí zúčastnilo přes 500 studentů z České i Slovenské republiky. Vojenské lesy a statky ČR jsou dlouholetým partnerem projektu.

„Soutěž motivuje mladou generaci tvůrců, aby ve svých stavbách využívali dřevo jako trvale udržitelný materiál, který má v českém stavebnictví stále daleko menší zastoupení, než je tomu v jiných vyspělých zemích. Dřevostavby a dřevěné prvky staveb mají navíc pozitivní přínos pro uhlíkovou bilanci – ze všech možných využití dřeva je dřevostavba jedním z nejlepších způsobů ukládání uhlíku, které dřevo absorbuje,“ zdůvodnil partnerství VLS na slavnostním vyhlášení mluvčí státního podniku Jan Sotona, který předal cenu veřejnosti. Tu získal student stavební fakulty ČVÚT Samuel Čandík za svůj návrh přírodě blízkého bydlení Glamping Louže.


Všechny návrhy, včetně vítězných děl si můžete prohlédnout ZDE.

Mohlo by se vám také líbit

Více od autora

+ There are no comments

Add yours