PŘÍBRAMSKO – Téměř každý z nás má doma starý nebo již nefunkční telefon či tablet, který leží ladem. Projekt Středočeského kraje a neziskové organizace ASEKOL s názvem „Odlož mobil v knihovně“ má za cíl rozšířit povědomí o třídění drobných elektrozařízení prostřednictvím soutěže a podpořit obecní knihovny.

Nasbírané vysloužilé telefony budou putovat do neziskové společnosti Remobil, z.s., která za každý odevzdaný mobilní telefon přispěje částkou 10 Kč na aktivity Jedličkova ústavu a škol. Mobily budou odborně rozebrány a zrecyklovány, případně využity na náhradní díly.

„Ráda bych vyzvala občany, aby se zapojili do projektu. Účastníci kromě podpory dobré věci také mohou soutěžit o hodnotné ceny – poukázky na nákup knih od společnosti Knihobot nebo rodinné vstupenky do středočeských galerií a muzeí,“ uvedla radní pro oblast životního prostřední a zemědělství Jana Skopalíková. Knihovny, které by se rády připojily k sběrným místům, se mohou hlásit prostřednictvím formuláře na webu projektu. Zapojené knihovny budou soutěžit o finanční odměnu v rámci tří kategorií podle počtu obyvatel obce, ve kterých se nachází, a to ve výši 15 000 korun, 10 000 korun a 5 000 korun.

Samotný sběr telefonů bude probíhat až do 1. dubna 2024. Vyhodnocení a předání výher proběhne v 23. dubna 2024.

Seznam sběrných míst na příbramsku:

· Hudčice

o knihovna OÚ Hudčice

· Jince

o Místní lidová knihovna

· Petrovice

o Obecní knihovna Petrovice

· Podlesí

o Obecní knihovna Podlesí

· Příbram

o Knihovna Jana Drdy v Příbrami

· Rožmitál pod Třemšínem

o CCV s knihovnou manželů Tomanových

· Vranovice

o Obecní knihovna Vranovice

Mohlo by se vám také líbit

Více od autora

+ There are no comments

Add yours