PŘÍBRAM – Přestavbu mostu v ulici Pod Kovárnami a lávky ve Špitálské ulici vysoutěžila společnost Strabag, a. s., která v obou případech podala nejnižší nabídku. V případě mostu v ulici Pod Kovárnami byla realizace vysoutěžena za 5 957 552 Kč vč. DPH, a v případě lávky ve Špitálské, kde dřevěnou lávku pro pěší nahradila železobetonová lávka, šlo o částku 5 520 318 Kč vč. DPH. U obou staveb, které byly dokončeny před termínem došlo ke snížení celkové částky.

Most v ulici Pod Kovárnami je průjezdný již od začátku prosince a na konci minulého týdne byla po kolaudaci otevřena také lávka ve Špitálské ulici. Tato lávka byla z důvodu havarijního stavu od ledna letošního roku uzavřena. Nyní místo dřevěné lávky máme novou železobetonovou, která je širší a její životnost bude několikanásobně delší. Obdobně budou postupně měněny i další lávky přes Příbramský potok. Dodejme, že v okolí stavby ve Špitálské ulici chybí s ohledem na klimatické podmínky terénní úpravy, které budou dodatečně provedeny.

„V současné době máme vysoutěženu přestavbu dalších tří lávek, a to na Rynečku, u Čekalíkovského rybníka a na Flusárně. Zakázku jsme soutěžili opakovaně, proto se nám posunul předpokládaný termín realizace. Ve všech třech případech půjde opět o kompletní výměnu, tedy demolici lávky stávající a výstavbu nové. Lávky se budou realizovat postupně s tím, že jako první bude lávka na Flusárně, která je v současné době uzavřena. Stavba bude zahájena na jaře. Souběžně s lávkou na Flusárně bude realizována přestavba lávky na Rynečku,“ říká starosta Jan Konvalinka.

U nově dokončených staveb v ulici Pod Kovárnami a ve Špitálské ulici došlo na základě dodatků ke smlouvě o dílo ke snížení vysoutěžené ceny. V případě lávky ve Špitálské se cena díla snížila o 73 470 Kč vč. DPH a v případě mostu v ulici Pod Kovárnami došlo ke snížení ceny o 46 495 Kč vč. DPH.

Přestavbám mostů a lávek se město začalo věnovat intenzivně. Kromě dnes zmiňovaných máme od loňského prosince nový most v Plynárenské ulici a letos byl dokončen také most na Fialáku. V příštím roce nás čeká přestavba výše zmiňovaných lávek a v přípravě jsou další, jako například most na Rynečku.

Mohlo by se vám také líbit

Více od autora

+ There are no comments

Add yours