BRDY – Rybářské sádky VLS v Mirošově na Rokycansku příští týden spustí rozšířený předvánoční prodej ryb. Kapří ze slavných Padrťských rybníků v srdci Brd i certifikované stromky.

Rybářství v Mirošově na Rokycansku nabízí tradičně kapry a další ryby ze slavné dvojice Padrťských rybníků v srdci chráněné krajinné oblasti Brd. I ty se loví střídavě jednou za dva roky, protože ryby v čistých, ale chladných vodách středočeského pohoří dorůstají pomaleji. Na vodních dílech navíc kvůli ochraně přírody probíhá chov bez nasazení obvyklých intenzivních chovných metod – tj. bez přikrmování, ale i chemizace vody. Opatření, jehož hlavním důvodem je především ochrana vzácné populace raka kamenáče na tocích pod vodními díly, má však pozitivní dopad také na kvalitu ryb. Ryby z Padrťských rybníků jsou díky tomu ceněné pro své chutné a zdravé maso s minimem tuku.
Čerstvé ryby z výlovu v srdci Brd budou k dostání pro veřejnost na podnikových sádkách v Mirošově na Rokycansku v posledním předvánočním týdnu od úterý 19. prosince do pátku 22. prosince od 8.00 do 16.30 hod. V sobotu před Štědrým dnem pak od 8.00 do 15.00 hodin.
Vedle toho brdská lesnická divize bude na rybářství v Mirošově nabízet borovice a smrčky z výchovných zásahů v brdských lesích. Všechny nabízené stromky tak mají mezinárodně uznávaný certifikát PEFC, který potvrzuje, že pocházejí z trvale udržitelného lesního hospodaření.

Kontakty a více informací najdete ZDE

Mohlo by se vám také líbit

Více od autora

+ There are no comments

Add yours