STŘEDOČESKÝ KRAJ – Středočeská záchranka v rámci pravidelné obnovy pořídí 25 kusů nových automatických externích defibrilátorů (dále AED), které budou poskytnuty formou zápůjčky do vozidel prvosledových hlídek Krajského ředitelství policie Středočeského kraje. Nahradí tak starší typy AED, kterými příslušníci policie disponují doposud.

Všichni víme, že při záchraně života je jedním z rozhodujících faktorů čas, proto již roky na našem území spolupracujeme a využíváme při poskytování přednemocniční první pomoci nejen příslušníky PČR, ale i dalších složek IZS, kteří fungují v kraji jako first respondeři, a tím přispívají ke zlepšení a zkvalitnění dostupnosti této pomoci napříč krajem. Na nás jako na kraji pak je zajistit nejen vybavení, ale samozřejmě i potřebná školení, která probíhají pod taktovkou těch nejpovolanějších, tedy našich záchranářů,“ vysvětlil krajský náměstek pro oblast zdravotnictví Pavel Pavlík.

Předpokládané finanční náklady na pořízení 25 kusů přístrojů, které budou kompatibilní s přístroji ve vozech krajské záchranky, jsou stanoveny na 1,5 mil. Kč, a to včetně příslušenství. Na tuto akci se ZZS Středočeského kraje pokusí získat část finančních prostředků prostřednictvím nadačního programu ČEZ „Podpora regionů 2023“.

Mohlo by se vám také líbit

Více od autora

+ There are no comments

Add yours