STŘEDOČESKÝ KRAJ – Krajský úřad Středočeského kraje splnil v roce 2023 své závazky na 89 % a obdržel i v letošním roce certifikát Zero Waste Hero. Získání certifikace znamená, že se úřadu úspěšně daří zavádět opatření vedoucí ke snižování negativního vlivu na životní prostředí.

Těší mě, že jsme splnili závazky, které jsme si stanovili. Opětovné obdržení certifikátu je pro nás motivací v zelených opatřeních pokračovat a jít v rámci státní správy příkladem v oblasti enviromentální odpovědnosti,“ uvedl ředitel Krajského úřadu Jan Louška, který také poděkoval zaměstnancům za spolupráci při zavádění novinek. 

Ambsadoři pro udržitelnost, včetně radní Jany Skopalíkové a zástupců Odboru hospodářské správy, se během uplynulého roku 2023 scházeli a pracovali na zavedení ekologických závazků, ke kterým se kraj připojil. Na schůzky a kroky kraje dohlíželi také zástupci agentury Envirostyl, kteří provedli koncem loňského roku na úřadě rozsáhlou analýzu.

Z konkrétních opatření přímo v budově úřadu, na kterých jsme pracovali v loňském roce, můžu jmenovat například zavedení třídění bioodpadu, pořízení perlátorů na kohoutky, omezení jednorázových výrobků či používání ekologicky šetrných úklidových prostředků,“ uvedla radní pro oblast životního prostřední a zemědělství Jana Skopalíková. „Mezi závazky, které jsme si stanovili na rok 2024, patří například digitalizace žádanek a propustek s ohledem na redukci papíru a výběrové řízení na centrální tisk, také nahrazení jednorázových papírových ručníků rychlo vysoušeči při plánované rekonstrukci toalet nebo zrušení velkoobjemového kontejneru a navýšení počtu nádob na tříděný odpad,“ doplnila plány radní Skopalíková.

Mohlo by se vám také líbit

Více od autora

+ There are no comments

Add yours