PŘÍBRAM – Je běžné, že střední školy úzce spolupracují s regionálními firmami a výrobními podniky. V Příbrami se obdobná spolupráce zavádí také na úrovni základních škol, kdy si žáci budou moci lépe vybrat svoji další studijní a profesní cestu.

V minulém týdnu se na příbramské radnici uskutečnila schůzka zástupců regionálních firem, Okresní hospodářské komory a kariérních poradců příbramských základních škol. Na jednání se hovořilo o možné spolupráci, kdy by žáci osmých a devátých tříd měli možnost v rámci exkurzí navštívit jednotlivé firmy, aby si dokázali lépe vytvořit obrázek o tom, jakým směrem by se chtěli ve svém pracovním životě ubírat a lépe si vybrali školu, která je k jejich cíli posune.

„Schůzka, kterou iniciovala vedoucí příbramského Odboru školství Lea Enenkelová po domluvě s ředitelkou OHK Příbram, naplnila svůj cíl, kterým bylo propojit zástupce firem s kariérními poradci jednotlivých škol. Jako bývalý pedagog vím, jak těžké je pro deváťáky rozhodování při výběru střední školy či učiliště, když si nedokáží představit, jaké možnosti budou po absolvování mít. Možnost účastnit se v rámci školy exkurzí do nejrůznějších firem jim může při výběru hodně pomoci,“ říká starosta Jan Konvalinka.

Mohlo by se vám také líbit

Více od autora

+ There are no comments

Add yours