STŘEDOČESKÝ KRAJ – Středočeská záchranná služba slavnostně převzala nové vozy. Od dnešního dne zamíří do provozu 15 nových sanitek typu „C“. Všechny jsou určené pro výjezdové skupiny rychlé zdravotnické pomoci.

Slavnostní předávání nových vozů se uskutečnilo na Výstavišti v Lysé nad Labem za účasti hejtmanky Petry Peckové, náměstka pro oblast zdravotnictví Pavla Pavlíka, ředitele ZZS Středočeského kraje Pavla Rusého a dalších hostů.

„ Zdravotnická záchranná služba pomáhá lidem 24 hodin denně sedm dní v týdnu. Když po záchranářích chceme profesionalitu a špičkovou péči, je naší povinností zajistit jim k tomu podmínky, tedy i spolehlivou techniku a vybavení. Podařilo se získat peníze na nákup nových sanitních vozů. Přeji všem pacientům, aby se v nich nikdy nemuseli svézt a když už se to stane, tak aby sanitka sloužila záchranářům co nejlépe a dovezla bezpečně pacienta do nemocnice. A pacientům přeji, aby se co nejdříve uzdravení vrátili domů k blízkým,” uvedla hejtmanka Petra Pecková.

Sanitní vozy značky Volkswagen Transporter zahájí svůj provoz na stanovišti v Benešově, Kolíně, Rakovníku, Brandýse nad Labem, Hořovicích, Čáslavi, Neratovicích, Mladé Boleslavi, Mnichově Hradišti, Příbrami, Roztokách u Prahy a v Krásné Hoře. Všechny vozy jsou vybaveny transportní technikou, transportními nosítky a křesly s pásovým systémem umožňujícím snadný pohyb po schodech. Ve výbavě mají také nejmodernější přístrojovou techniku, například přístroje na připojení na umělou plicní ventilaci, defibrilátory, odsávačky, injekční dávkovače. Jsou vybavené IT technologií pro mobilní zadávání elektronické dokumentace.

„ Je skvělé, že se daří pokračovat v plánované obnově vozového parku. Věřím, že nová technika posílí naši schopnost poskytovat rychlou a efektivní péči našim pacientům,“ uvedl ředitel ZZS SK MUDr. Pavel Rusý.

Patnáct kusů sanitních vozidel přišlo na bezmála 69 milionů korun, 85 % nákladů pokryla evropská dotace REACT EU. “ Obměna vozového parku záchranky je nikdy nekončící příběh a zajištění jejího hladkého průběhu není úkolem nejsnadnějším. I proto mě těší, že si dnes naše záchranka mohla převzít těchto 15 nových sanitek a dalších 15 snad přibude ještě v letošním roce. A protože obměna musí probíhat průběžně a pravidelně, tak již nyní intenzivně pracujeme na zakázce na dalších 25 kusů, jejichž dodání plánujeme v letech 2025 a 2026,“ uvedl statutární náměstek hejtmanky pro oblast zdravotnictví Pavel Pavlík.

Vozový park středočeské záchranky čítá 83 sanitních vozidel, které dohromady najezdí ročně více než 4 miliony kilometrů.

Mohlo by se vám také líbit

Více od autora

+ There are no comments

Add yours