PŘÍBRAM – Příbramské mateřské školy jsou každoročně otevřeny i v době letních prázdnin. Každý prázdninový týden budou otevřeny dvě až tři. Rodiče své potomky budou moci přihlásit na konci května.

Pracující rodiče školkových dětí často řeší hlídání v době letních prázdnin. V Příbrami je pro tyto potřeby zajištěn střídavý provoz mateřských škol, kdy jsou v každém prázdninovém týdnu otevřeny dvě až tři mateřské školy tak, aby byla zajištěna dostatečná kapacita.

„Systém, kdy se zajišťuje střídavý provoz se nám osvědčil. Docházka dětí je v době letních prázdnin nižší a není tedy třeba, aby byly otevřeny všechny mateřské školy. Pro každý týden je zajištěna kapacita zhruba dvou set míst, což je dle zkušeností z minulých let dostatečný počet. K prázdninovému provozu budou rodiče moci své děti přihlásit již na konci května,“ říká starosta Jan Konvalinka.

Přihlášky k prázdninovému provozu bude možné vyzvedávat v mateřských školách v týdnu od 20. do 24. května. Přihlášky bude v daném termínu také možno stáhnou z webových stránek jednotlivých školek. Vyplněné přihlášky se budou odevzdávat v týdnu následujícím, tedy od 27. do 31. května.

V letošním roce se rodiče musí připravit na jednu výjimku. Ve dnech 29. a 30. srpna budou všechny mateřské školy uzavřeny. Důvodem tohoto rozhodnutí je příprava na nový školní rok.

Přehled termínů prázdninového provozu jednotlivých MŠ je k dispozici na webu města: https://1url.cz/Qu5me

Mohlo by se vám také líbit

Více od autora

+ There are no comments

Add yours