PŘÍBRAM – Dřevěné lávky přes Příbramský potok jsou postupně nahrazovány novými. Zřejmě největší komplikace chodcům přinese přestavba lávky na Rynečku, která bude zahájena v pondělí 26. února.

Na podzim loňského roku byla demontována dřevěná lávka ve Špitálské ulici a na jejím místě vznikla nová, širší lávka železobetonová. Stejným způsobem jsou měněny i další lávky, aktuálně lávka na Flusárně, kde byly práce zahájeny v lednu, a od pondělí 26. února se začne pracovat na lávce na Rynečku.

„Přestavba lávek je s ohledem na jejich stav nezbytností. Nový styl lávek zajistí nejen vyšší komfort pro chodce, ale také se výrazně prodlouží životnost těchto zařízení. V letošním roce budou obměněny lávky na Flusárně, na Rynečku a u Čekalíkovského rybníka. Největší komplikace chodcům a drobné omezení v dopravě přinese právě lávka na Rynečku, kdy s ohledem na bezpečnost bude uzavřen přechod pro chodce navazující na tuto lávku. Po dobu stavby budou muset chodci přecházet u křižovatky s ulicí Špitálská, nebo na přechodu v Březnické ulici směrem k sídlišti,“ říká starosta Jan Konvalinka a dodává: „Prosím jak motoristy, kterých se omezení dotkne zúžením jízdního pruhu, tak chodce, aby po dobu výstavby, která je naplánována do června, dbali zvýšené opatrnosti, aby na frekventované komunikaci nedocházelo ke zbytečným kolizím.“

Nabídky na přestavbu lávky na Rynečku podaly čtyři firmy, s nejnižší nabídkovou cenou 6 016 000 Kč vč. DPH zvítězila společnost Invessales, spol. s r. o. V týdnu od 26. února bude zahájena demontáž stávající lávky a poté výstavba nové. Termín dokončení je stanoven do konce června.

Mohlo by se vám také líbit

Více od autora

+ There are no comments

Add yours