PŘÍBRAM – Náměstí J. A. Alise na Březových Horách čeká revitalizace. Ve čtvrtek 21. března se koná setkání nad upravenou studií návrhu, který vyšel jako vítězný z architektonické soutěže.

V roce 2022 byla vyhlášena architektonická soutěž na revitalizaci náměstí J. A. Alise na Březových Horách. Samotné soutěži předcházela přípravná fáze, kdy probíhalo sociologické šetření v dotčené oblasti, tvorba pocitových map i veřejná diskuze nad zadáním soutěže. Soutěž byla vyhlášena v únoru a na podzim bylo předloženo šest soutěžních návrhů. Tyto návrhy hodnotila komise složená ze závislé a nezávislé části, kdy v nezávislé části poroty zasedala čtveřice architektů. Vítězným se stal návrh ateliéru monom works. Všechny soutěžní návrhy si mohla veřejnost prohlédnout při výstavě v Galerii Františka Drtikola nebo v kostele sv. Vojtěcha na náměstí J. A. Alise.

„Nad vítězným návrhem jsme se scházeli v rámci pracovní skupiny tak, abychom prodiskutovali všechny možnosti a požadavky na úpravu samotného návrhu. Upravená studie byla představena před pár týdny s tím, že ve čtvrtek 21. března se s projektanty, architekty, a především občany sejdeme na náměstí J. A. Alise, kdy bude při komentované procházce upravená studie představena přímo na místě. Ve druhé části programu se počítá s besedou, která proběhne v prostorách Hornického muzea na Dole Anna,“ zve na čtvrteční setkání 1. místostarosta Vladimír Karpíšek.

Do původního návrhu byly zaneseny požadavky města, osadního výboru i obyvatel, které byly navrženy v rámci pracovní skupiny. „Řada požadavků byla v projektu zohledněna. Jako největší problém místní vidí úbytek parkovacích míst přímo na náměstí, které by se dle projektu mělo ze současného parkoviště proměnit na místo pro setkávání. Architekti tedy v upraveném projektu zohledňují tento požadavek navýšením původního počtu míst, a další se snažíme hledat v docházkové vzdálenosti. Jsem rád, že se budeme nad upravenou studií moci setkat přímo na místě a řadu požadavků konzultovat,“ dodává místostarosta.

Komentovaná procházka a beseda k upravené studii revitalizace náměstí J. A. Alise se koná ve čtvrtek 21. března. V první části nás od 17.00 čeká komentovaná procházka náměstím J. A. Alise s architekty z ateliéru monom works a od 18.00 začíná navazující beseda v Hornickém muzeu Příbram na Dole Anna v Husově ulici.

Mohlo by se vám také líbit

Více od autora

+ There are no comments

Add yours