STŘEDOČESKÝ KRAJ – Celkem 58 milionů korun rozdělí letos Středočeský kraj na podporu sportovních a volnočasových nesportovních aktivit dětí a mládeže. Rada dnes projednala návrh na rozdělení dotací, definitivně ho bude schvalovat zastupitelstvo.

„O finanční podporu z Fondu sportu a volného času žádají každoročně stovky subjektů. Je dobře, že máme v kraji tolik sportovních klubů, které vedou děti a mládež k aktivitě a ke zdravému životnímu stylu. Ať už jsou to fotbalové týmy, atletické kluby, tenis, plavání, tanec, florbal nebo Sokol, a to jsem zdaleka neuvedl všechny. Z krajských peněz mohou dostat příspěvek na nové vybavení, opravy sportovních areálů, nebo například na organizaci akcí. Nezapomínáme ani na handicapované nebo vrcholové sportovce. Pro letošní rok jsme navíc oddělili podporu na nesportovní volnočasové aktivity, aby měli tito žadatelé větší pravděpodobnost získat dotaci. K rozdělení jsou 3 miliony korun,“ uvedl radní pro oblast vzdělávání a sportu Milan Vácha. I přesto, že celková částka na letošní rok byla navýšena na 58 milionů korun, zůstalo mnoho žadatelů kvůli nedostatečné alokaci takzvaně pod čarou. Celkem jde o skoro 150 žádostí v celkové částce přesahující 16 milionů korun.

Na podporu sportovních aktivit dětí a mládeže ze Středočeského Fondu sportu a volného času je pro rok 2024 vyhrazeno 55 milionů korun. Zhruba 920 000 korun je určeno na podporu handicapovaných sportovců, částka 2,57 mil. Kč je připravena na podporu vrcholového sportu. Na investiční podporu sportovních aktivit je ve fondu alokováno 35,3 mil. Kč a na neinvestiční podporu 16,18 mil. Kč.

Na podporu nesportovních volnočasových aktivit dětí a mládeže jsou k dispozici 3 miliony korun. O dotaci z Fondu žádali například junáci na obnovu táborového vybavení skautských oddílů, ekocentra a centra ochránců přírody chtějí příspěvek například na obnovu prostor klubovny.

Návrh na rozdělení dotací, který připravila hodnotící komise podle předem daných kritérií, projednali krajští radní a doporučili ho ke schválení zastupitelstvu.

Mohlo by se vám také líbit

Více od autora

+ There are no comments

Add yours