PŘÍBRAM – V sobotu 13. dubna se v tělocvičně na centrální hasičské stanici Příbram uskuteční 7. ročník netradiční halové soutěže ve výstupu do čtvrtého podlaží cvičné věže pomocí jednohákového žebříku.

Spolu s HZS Středočeského kraje soutěž pořádají Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska a Hasičský sportovní klub Příbram z. s. Obdobně jako v minulých letech je vzhledem ke kapacitě haly počet startujících omezen na 40 mužů a 20 žen. Ze stejného důvodu se závody konají bez účasti diváků. Zájemci o start z řad profesionálních, podnikových nebo dobrovolných sborů se veškeré podrobnosti k přihlášce i pravidlům soutěže dozvědí v přiložených propozicích.

V kategorii žen drží rekord mítinku Kamila Bartošková z SDH Horní Cerekev, který časem 7,42 s vytvořila loni, když své maximum z roku 2022 překonala o jedinou setinu sekundy. Mezi muži zaznamenal dosud nejrychlejší čas také před rokem slovenský borec Marian Rerko z HaZZ Poprad. Ve třetím kvalifikačním pokusu zastavil časomíru na zrcadlové hodnotě 13,31 s.

Ing. Ladislav Holomčík
HZS Středočeského kraje

Mohlo by se vám také líbit

Více od autora

+ There are no comments

Add yours