PŘÍBRAM – V rámci 16. ročníku Setkání koordinátorů environmentální výchovy byly vyhlášeny výsledky soutěže Školy udržitelného rozvoje. Cílem soutěže je motivovat školy a školská zařízení v aktivitách podporující ekologii a udržitelný rozvoj.

Slavnostní předání ocenění a certifikátů proběhlo dnes v prostorách Krajského úřadu Středočeského kraje. Soutěž Škola udržitelného rozvoje vyhodnocuje proenviromentální aktivity základních a středních škol a dalších školních zařízení. „ Těší mě zájem o soutěž Škola udržitelného rozvoje, do letošního 11. ročníku se přihlásilo celkem 44 škol. Jde nám nejen o podporu enviromentální výchovy na školách, kde takové aktivity již fungují, ale především i o motivaci těch, které mají zájem začít, ale nemají zatím žádné zkušenosti,“ doplnila radní pro životní prostředí Středočeského kraje Jana Skopalíková.

Ocenění získaly všechny přihlášené školy, z toho polovina stupeň nejvyšší za dlouhodobé zkušenosti a komplexní realizaci enviromentální výchovy a udržitelného rozvoje.

Mohlo by se vám také líbit

Více od autora

+ There are no comments

Add yours