PŘÍBRAM – V klidové zóně u Hořejší Obory budou v průběhu léta vybudovány nové veřejné toalety. Nahrazeny tak budou nefunkční toalety v hrázi rybníka.

Veřejné toalety v klidové zóně Hořejší Obora, které jsou umístěny v hrázi rybníka, byly v minulosti opakovaně poničeny. Opravy jsou finančně náročné a s ohledem na přístupnost, kdy je potřeba k toaletám scházet po schodech, bylo přijato nové řešení. „Toalety v hrázi rybníka byly opakovaně ničeny. Při posledním incidentu, kdy bylo celé zařízení zdemolováno, jsme uvažovali o opravě tzv. systémem „antivandal“. Nakonec, s ohledem na bariérový přístup k toaletám, jsme našli zcela nové řešení, kdy nad místem stávajících toalet budou postaveny nové toalety modulární,“ říká starosta Jan Konvalinka.

V současné době probíhají na místě přípravné práce a souběžně vítězná firma vyrábí samotný modul. Zakázku vysoutěžila příbramská firma ZRUP na nabídkovou cenu 1 284 500 Kč bez DPH, což je zhruba o 200 000 Kč méně, než byla cena předpokládaná.

Město Příbram souběžně jedná s provozovatelem veřejných toalet v prostoru Jiráskových sadů. „V minulých dnech jsme vedli jednání s majitelem objektu v Jiráskových sadech, kde fungují veřejné toalety. Chceme docílit dohody, že majitel toalety bude provozovat i v dalším období,“ doplňuje informace starosta Jan Konvalinka.

Mohlo by se vám také líbit

Více od autora

+ There are no comments

Add yours