PŘÍBRAM – Záchytná stanice je od roku 2016 provozována Centrem sociálních a zdravotních služeb Příbram v prostorách areálu II Oblastní nemocnice Příbram. Každoročně je služba, kterou Příbram provozuje jako jedno ze dvou měst ve Středočeském kraji, podporována krajskou dotací, bez které by nebylo možné zařízení provozovat. Druhým středočeským městem, ve kterém záchytná stanice funguje, je Mladá Boleslav.

„V letošním roce jsme na provoz zařízení získali od kraje dotaci ve výši 3,5 milionů korun, což je oproti předešlému roku navýšení o 300 000 Kč. Díky tomu můžeme službu nejen provozovat, ale také rozšířit. Od dubna je záchytka v provozu tři dny v týdnu,“ říká starosta Jan Konvalinka.

Běžný provoz záchytné stanice je v pátek a v sobotu. Díky výše uvedené dotaci je služba od dubna rozšířena na tři dny, a to čtvrtek, pátek a sobotu od 20.00 do 8.00. Kapacita příbramské záchytné stanice zůstává osm lůžek – pět pro muže a tři pro ženy.

V loňském roce službu využilo 181 klientů – 162 mužů a 19 žen. Nocleh v zařízení vyjde na 3000 Kč v případě, že je platba uhrazena do 7 dnů, pokud je tato lhůta překročena, zaplatí klient 3500 Kč.

Kontaktní telefon pro příjem klientů v provozní dobu záchytné stanice je: 773 775 889.

Mohlo by se vám také líbit

Více od autora

+ There are no comments

Add yours