BŘEZNICE – Rada Středočeského kraje odsouhlasila vyhlášení veřejné zakázky na projektovou dokumentaci a zajištění stavebního povolení ke stavbě Komunitního bydlení v Březnici, jež využijí klienti organizace Nalžovický zámek. Náklady na vytvoření projektové dokumentace jsou odhadovány na 3 mil. korun.

V nově budovaném objektu komunitního bydlení by mělo nalézt nový domov 18 klientů organizace Nalžovický zámek. Komunitní styl bydlení přinese klientům, nejčastěji osobám s mentálním postižením, takový styl života, který jim napomůže v rozvoji samostatnosti a soběstačnosti v denních aktivitách a při péči o svou osobuTo může dále vést i k rozvoji schopností k získání práce buď v chráněném nebo i na otevřeném pracovním trhu,“ vysvětluje radní pro sociální oblast Martin Hrabánek. První klienti by se do nového domova mohli nastěhovat nejpozději v roce 2027.

Náklady na vytvoření projektové dokumentace jsou odhadovány na 3 mil. korun, přičemž odhad nákladů na celý projekt je zhruba 80 mil. korun. Pro výstavbu kraj počítá s financováním z evropských fondů.

Mohlo by se vám také líbit

Více od autora

+ There are no comments

Add yours