PŘÍBRAM – Město Příbram mapuje situaci u svých škol a školských zařízení. Podle posledních informací budou v pondělí 27. listopadu zavřeny čtyři základní a dvě mateřské školy.

Tématem posledních dní je vyhlášení stávky Českomoravským odborovým svazem pracovníků ve školství. Stávka je vyhlášena na pondělí 27. listopadu. Vyhlášení stávky je reakcí na snížení rozpočtu školství a výdajů na platy nepedagogických pracovníků škol a školských zařízení.

Ze všech městem zřizovaných základních, mateřských a uměleckých škol se do stávky plně zapojí čtyři základní a dvě mateřské školy. Jedná se o ZŠ 28. října, ZŠ Bratří Čapků, ZŠ pod Svatou Horou a Waldorfskou školu. Z mateřských škol nebudou v pondělí otevřeny MŠ 28. října a MŠ Bratří Čapků.

U dalších zařízení bude provoz zachován, někde s omezením, např. v ZŠ Březové Hory bude zajištěn běžný provoz školy, ke stávce se ale připojují kuchařky, a děti proto budou mít studený oběd, stejně tomu bude v MŠ Pohádka. V ZŠ Jiráskovy sady se ke stávce připojují pouze někteří učitelé a škola tedy zůstane otevřena.

Ostatní školy stávku morálně podporují nebo se nezapojují vůbec.

Mohlo by se vám také líbit

Více od autora

+ There are no comments

Add yours